Historie společnosti

 

historie 

 


 

První krok vedoucí k dnešní podobě společnosti – SENZA Sport s.r.o. učinil Květoslav Stašek při realizaci svého nápadu, prodejny použitých sportovních potřeb v roce 1991, v prostoru pod restaurací PUK na zimním stadionu v Uherském Hradišti.

„Se záměrem nevhodnou věc přinést a pro sebe vhodnou věc odnést“, se rychle ztotožnilo mnoho obyvatel města, kteří tak pomohli rozjet a udržet novou „službu lidem“, Bazar sportovních potřeb

Právě ničivé povodně v roce 1997 urychlily záměr přesunu prodejny do nových prostor.

Těmi se v září téhož roku staly prostory v centru města v ulici Na Splávku, kde nás mnozí z Vás navštěvovali celých 10 let, tedy až do roku 2007.

Během těchto let stojí za zmínku rok 1999, kdy jste mohli být svědky vzniku samostatné prodejny v Miličově ulici, se specializací na sjezdové lyžování, běžky a snowboard, nesoucí poprvé název SENZA Sport s.r.o.

Také interiér lyžařské prodejny byl zde poprvé zařízen dle vlastního návrhu v barvách,jež jsou symbolem společnosti SENZA Sport do dnes, a byl zaměřen na maloobchodní prodej výslovně nového zboží.

Z důvodu velké oblíbenosti hokejového sportu v našem okrese a také z důvodů nedostatečného množství bazarových zásob tak v roce 2001 padlo rozhodnutí pro rozšíření naší nabídky také o prodej nového hokejového vybavení, a zrealizovali tak také specializovanou hokejovou prodejnu a to v ulici Jana Průchy v Uherském Hradišti.

Od tohoto roku začíná společnost SENZA Sport podnikat také ve sféře velkoobchodu a stává se tak nedílnou součástí každého sportovce na Uherskohradišťsku.

V roce 2006, společnost své působení na trhu znovu posílila, a to o specializovanou prodejnu a bazar sportovních potřeb v Uherském Brodě (v ulici Seichertova), a pokračovala dále s velkoobchodní, tedy dodavatelskou činností sportovního vybavení, kterou krom Moravy rozšířila také o nové odběratele ze slovenské republiky.

Dnešní podobu, tedy prostory ve Starém Městě u Uherského Hradiště, v budově koberců BRENO si SENZA Sport osvojil v roce 2008, kdy ukončil provoz všech svých dosavadních prodejen a přesunul se do 800 m2 prodejního prostoru dnešní prodejny.